/ LED Indication - Discrete / B1701URO-20D000114U1930
minImg
B1701URO-20D000114U1930
Harvatek Corporation
제품 번호:
B1701URO-20D000114U1930
제조업체:
Harvatek Corporation
패키지:
0805
설명:
2.0(L)X1.3(W)X0.8(H) MM
재고 : 4694
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Wavelength - Dominant 631nm
Configuration -
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 130°
Color Red
Current - Test 20mA
Millicandela Rating 71.5mcd
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.00mm L x 1.30mm W
Height (Max) 0.90mm
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Series B1701URO
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Harvatek Corporation
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Wavelength - Peak 639nm
Lens Color -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.40mm x 1.30mm