EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B41456B7479M000
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP ALUM 47000UF 20% 40V SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$28.5665
$28.5665
10
$27.06075
$270.6075
50
$23.30236
$1165.118
100
$21.79908
$2179.908
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 3.177" (80.70mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.874" (22.20mm) |
| Voltage - Rated | 40 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 13 A @ 100 Hz |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.032" Dia (51.60mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 12mOhm @ 100Hz |
| Series | B41456 |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Capacitance | 47000 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 10 mOhms |