B41456B8100M003
EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B41456B8100M003
설명:
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.677" (144.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 63 V
Ripple Current @ Low Frequency 25 A @ 100 Hz
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.028" Dia (76.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 4mOhm @ 100Hz
Series B41456
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 100000 µF
Package Bulk
Impedance 6 mOhms