B43231A6686M
EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B43231A6686M
설명:
CAP ALUM 68UF 20% 500V SNAP
재고 : 596
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Ripple Current @ Low Frequency 490 mA @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series B43231
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 759.5 mA @ 20 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68 µF