B43750A9138M003
EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B43750A9138M003
설명:
CAP ALUM 1300UF 20% 400V SCREW
사용자 가이드
Operating Temperature -
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.185" (106.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Ripple Current @ Low Frequency 12 A @ 100 Hz
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.532" Dia (64.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 44mOhm @ 100Hz
Series B43750
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 1300 µF
Package Bulk
Impedance 74 mOhms