EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B62152A0007X001
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FERRITE CORE 2 HOLE 140NH K1
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.273
$1.273
10
$1.1495
$11.495
25
$0.85158
$21.2895
50
$0.80902
$40.451
100
$0.7239
$72.39
250
$0.68134
$170.335
500
$0.638742
$319.371
1000
$0.553574
$553.574
5000
$0.532285
$2661.425
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Inductance Factor (Al) | 140 nH |
| Effective Area (Ae) mm² | 10.2 |
| Tolerance | ±30% |
| Material | K1 |
| Core Type | Multi-Hole (2) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Effective Length (le) mm | 7.6 |
| Series | MHB2-7.25/4.2/6.2 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 78 |
| Length | 0.285" (7.25mm) |
| Gap | Ungapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.244" (6.20mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 80 |
| Width | 0.165" (4.20mm) |
| Finish | Uncoated |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 0.75 |