EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B65803A0016A001
제조업체:
패키지:
RM 4
배치:
-
설명:
FERRITE CORE RM 16NH K1 2PCS
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Inductance Factor (Al) | 16 nH |
| Effective Area (Ae) mm² | 11 |
| Tolerance | ±3% |
| Material | K1 |
| Core Type | RM |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | RM 4 |
| Effective Length (le) mm | 21 |
| Series | RM4 |
| Effective Permeability (µe) | 24.2 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 231 |
| Length | 0.433" (11.00mm) |
| Gap | Gapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.207" (5.25mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 80 |
| Width | 0.181" (4.60mm) |
| Finish | Uncoated |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 1.9 |