EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B65807N0160A048
제조업체:
패키지:
RM 6
배치:
-
설명:
FERRITE CORE RM 160NH N48 2PCS
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.1445
$3.1445
10
$2.69135
$26.9135
25
$2.01894
$50.4735
50
$1.9627
$98.135
100
$1.738405
$173.8405
250
$1.626248
$406.562
500
$1.51411
$757.055
1000
$1.401953
$1401.953
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Inductance Factor (Al) | 160 nH |
| Effective Area (Ae) mm² | 31.3 |
| Tolerance | ±3% |
| Material | N48 |
| Core Type | RM |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | RM 6 |
| Effective Length (le) mm | 26.9 |
| Series | RM6 |
| Effective Permeability (µe) | 109 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 840 |
| Length | 0.701" (17.90mm) |
| Gap | Gapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.246" (6.25mm) |
| Package | Box |
| Width | 0.323" (8.20mm) |
| Finish | Uncoated |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 0.86 |