/ Fixed Inductors / B78108T1823K000
minImg
B78108T1823K000
EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B78108T1823K000
설명:
FIXED IND 82UH 90MA 11.5 OHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 11.5Ohm Max
Ratings -
Series MCC
Inductance 82 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 14MHz