/ Fixed Inductors / B78148E1683J009
minImg
B78148E1683J009
EPCOS - TDK Electronics
제품 번호:
B78148E1683J009
설명:
FIXED IND 68UH 780MA 105 MOHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 45 @ 100kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 780 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Ratings -
Series BC
Inductance 68 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 6.5MHz