BA0402A-ZBN-020MA
Solidlite
제품 번호:
BA0402A-ZBN-020MA
제조업체:
Solidlite
패키지:
0402
설명:
0402 20mA Blue LED
재고 : 300
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 10
사용자 가이드
Wavelength - Dominant 470nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°, 128°
Color Blue
Current - Test 20mA
Millicandela Rating 71.5mcd
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00mm L x 0.50mm W
Height (Max) 0.60mm
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Series -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Solidlite
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V
Features -
Wavelength - Peak 468nm
Lens Color -
Package Bulk
Lens Size 1.00mm x 0.50mm