Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
BAS40-02V-HG3-08
패키지:
SOD-523
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.323
$0.323
10
$0.2185
$2.185
100
$0.10678
$10.678
500
$0.089091
$44.5455
1000
$0.061902
$61.902
2000
$0.053646
$107.292
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 5 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 30 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 40 mA |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 120mA |
| Operating Temperature - Junction | 125°C |
| Base Product Number | BAS40 |