Samtec Inc.
제품 번호:
BBS-105-G-A
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.3535
$3.3535
10
$3.21955
$32.1955
25
$2.9507
$73.7675
50
$2.81675
$140.8375
100
$2.68261
$268.261
250
$2.34726
$586.815
500
$2.28019
$1140.095
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.211" (5.35mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | 20.0µin (0.51µm) |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.125" (3.18mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 5 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | 50.0µin (1.27µm) |
| Insulation Material | Polyester, Glass Filled |
| Series | BBS |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Nickel |
| Contact Length - Post | 0.125" (3.18mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | 0.460" (11.68mm) |
| Base Product Number | BBS-105 |