onsemi
제품 번호:
BC516-D27Z
제조업체:
패키지:
TO-92-3
배치:
-
설명:
TRANS PNP DARL 30V 1A TO92-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.361
$0.361
10
$0.2736
$2.736
100
$0.17024
$17.024
500
$0.116508
$58.254
1000
$0.089614
$89.614
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 200MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 100µA, 100mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP - Darlington |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Power - Max | 625 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 30000 @ 20mA, 2V |
| Base Product Number | BC516 |