Samtec Inc.
제품 번호:
BCS-101-L-S-HE
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 1POS GOLD PCB R/A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.418
$0.418
10
$0.39805
$3.9805
25
$0.34124
$8.531
50
$0.29013
$14.5065
100
$0.27873
$27.873
250
$0.250306
$62.5765
500
$0.238925
$119.4625
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.125" (3.18mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 475VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Current Rating (Amps) | 4.6A per Contact |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 1 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | 50.0µin (1.27µm) |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Series | Tiger Claw™ BCS |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.125" (3.18mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | BCS-101 |