BFC236866683
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
BFC236866683
설명:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT368
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.068 µF