BFC237016124
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
제품 번호:
BFC237016124
설명:
CAP FILM 0.12UF 5% 63VDC RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF