GCT
제품 번호:
BG030-02-A-0450-0300-N-G
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
2W, 2.54MM PITCH PIN HDR, SIL, T
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.095
$0.095
10
$0.07505
$0.7505
100
$0.05567
$5.567
500
$0.046056
$23.028
1000
$0.040299
$40.299
5000
$0.034542
$172.71
10000
$0.033582
$335.82
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.100" (2.54mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 3A per Contact |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | GCT |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.177" (4.50mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Series | BG030 |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.118" (3.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Box |
| Overall Contact Length | 0.395" (10.03mm) |