Eaton - Electronics Division
제품 번호:
BK-S505H-V-1.6-R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE CERM 1.6A 600VAC 400VDC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.6315
$2.6315
5
$2.5042
$12.521
10
$2.3788
$23.788
50
$1.91995
$95.9975
100
$1.627825
$162.7825
250
$1.586044
$396.511
500
$1.335624
$667.812
1000
$1.189542
$1189.542
5000
$1.043461
$5217.305
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 6.78 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.07 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | cULus, PSE/JET |
| Current Rating (Amps) | 1.6 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm) |
| Product Status | Active |
| Series | S505H |
| Voltage Rating - DC | 400 V |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |