/ Fuses / BK/S506-V-3.15R
minImg
BK/S506-V-3.15R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
BK/S506-V-3.15R
설명:
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
사용자 가이드
Operating Temperature -
Melting I²t 96.4
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0185 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, CURUS, IMQ, PSE/JET, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.831" L (5.54mm x 21.10mm)
Product Status Active
Series S506
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V