/ Fuses / BK1/S501-160-R
minImg
BK1/S501-160-R
Eaton - Electronics Division
제품 번호:
BK1/S501-160-R
설명:
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM
사용자 가이드
Operating Temperature -
Melting I²t 0.008
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 8.5 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 160 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series S501
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V