Eaton - Electronics Division
제품 번호:
BK1/S506-500-R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9215
$0.9215
5
$0.8892
$4.446
10
$0.8322
$8.322
50
$0.68856
$34.428
100
$0.5738
$57.38
250
$0.559436
$139.859
500
$0.473366
$236.683
1000
$0.415996
$415.996
5000
$0.37296
$1864.8
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 0.827 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.183 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | S506 |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |