/ Fixed Inductors / BMRF001010401R8MD1
minImg
BMRF001010401R8MD1
Chilisin Electronics
제품 번호:
BMRF001010401R8MD1
제조업체:
Chilisin Electronics
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.457" L x 0.398" W (11.60mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 5mOhm Max
Ratings -
Series BMRX
Inductance 1.8 µH