/ Fixed Inductors / BPDS000303163R3T00
minImg
BPDS000303163R3T00
Chilisin Electronics
제품 번호:
BPDS000303163R3T00
제조업체:
Chilisin Electronics
패키지:
1212
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.24 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Ratings -
Series BPDx
Inductance 3.3 µH