/ Fixed Inductors / BPSC00070730820TS0
minImg
BPSC00070730820TS0
Chilisin Electronics
제품 번호:
BPSC00070730820TS0
제조업체:
Chilisin Electronics
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 390mOhm Max
Ratings -
Series BPSC
Inductance 82 µH