/ Fixed Inductors / BPSC00131380470T00
minImg
BPSC00131380470T00
Chilisin Electronics
제품 번호:
BPSC00131380470T00
제조업체:
Chilisin Electronics
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Ratings -
Series BPSC
Inductance 47 µH