/ Fixed Inductors / BPSD00080735680K00
minImg
BPSD00080735680K00
Chilisin Electronics
제품 번호:
BPSD00080735680K00
제조업체:
Chilisin Electronics
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 590mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Ratings -
Series BPSD
Inductance 68 µH