/ Fixed Inductors / BPXX000404126R8T00
minImg
BPXX000404126R8T00
Chilisin Electronics
제품 번호:
BPXX000404126R8T00
제조업체:
Chilisin Electronics
패키지:
1616
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Ratings -
Series BPXX
Inductance 6.8 µH