BSH-020-01-H-D-LC-TR
Samtec Inc.
제품 번호:
BSH-020-01-H-D-LC-TR
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN SOCKET 40POS SMD GOLD
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.128" (3.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series BSH
Connector Type Socket, Center Strip Contacts
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Features Board Lock
Mated Stacking Heights 5mm