BSNX630ELL220KL25S
Chemi-Con
제품 번호:
BSNX630ELL220KL25S
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM 22UF 10% 63V RADIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±10%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series SNX-BP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 388 mA @ 1 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF