WeEn Semiconductors
제품 번호:
BT258X-500R,127
제조업체:
패키지:
TO-220F
배치:
-
설명:
SCR 500V 8A TO220-3
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.77805
$7.7805
100
$0.59641
$59.641
500
$0.471504
$235.752
1000
$0.377198
$377.198
2000
$0.341838
$683.676
5000
$0.31826
$1591.3
10000
$0.30647
$3064.7
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Off State (Max) | 500 µA |
| SCR Type | Sensitive Gate |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 6 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 200 µA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Current - On State (It (AV)) (Max) | 5 A |
| Voltage - On State (Vtm) (Max) | 1.6 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Voltage - Off State | 500 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Package | Tube |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 75A, 82A |
| Base Product Number | BT258 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |