/ TRIACs / BTA12-800BRG
minImg
BTA12-800BRG
STMicroelectronics
제품 번호:
BTA12-800BRG
제조업체:
STMicroelectronics
패키지:
TO-220AB Insulated
설명:
TRIAC 800V 12A TO220AB
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 50 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Configuration Single
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB Insulated
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr STMicroelectronics
Package Tube
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 126A
Base Product Number BTA12
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12 A