STMicroelectronics
제품 번호:
BTA16-600BWRG
제조업체:
패키지:
TO-220
배치:
-
설명:
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.938
$1.938
10
$1.73945
$17.3945
100
$1.39783
$139.783
500
$1.148455
$574.2275
1000
$0.951577
$951.577
2000
$0.88596
$1771.92
5000
$0.853138
$4265.69
10000
$0.823422
$8234.22
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Configuration | Single |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | Snubberless™ |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 160A, 168A |
| Base Product Number | BTA16 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 16 A |