WeEn Semiconductors
제품 번호:
BTA408X-1000C0T,127
제조업체:
패키지:
TO-220F
배치:
-
설명:
TRIAC
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.798
$0.798
10
$0.6555
$6.555
100
$0.50977
$50.977
500
$0.432098
$216.049
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 40 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1 V |
| Configuration | Single |
| Triac Type | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Voltage - Off State | 1 kV |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Mfr | WeEn Semiconductors |
| Package | Tube |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 100A, 110A |
| Base Product Number | BTA408 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |