BUK7675-100A,118
Nexperia USA Inc.
제품 번호:
BUK7675-100A,118
제조업체:
Nexperia USA Inc.
패키지:
D2PAK
설명:
MOSFET N-CH 100V 23A D2PAK
재고 : 1
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1210 pF @ 25 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 75mOhm @ 13A, 10V
Supplier Device Package D2PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 99W (Tc)
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 23A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V