Continental Battery Systems
제품 번호:
BW 12550 Z (GROUP 22NF)
패키지:
-
배치:
-
설명:
12 VOLT 55 AH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$114.5795
$114.5795
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Standard Charge Current | 15A |
| Termination Style | Bolt, M6 |
| Discharge Rate | 2.65A |
| Battery Cell Size | - |
| Voltage - Rated | 12 V |
| Size / Dimension | 9.02" L x 5.43" W x 8.43" H (229.0mm x 138.0mm x 214.0mm) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Capacity | 55Ah |
| Standard Charge Time | 20Hrs |
| Battery Chemistry | Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) |
| Shipping Info | - |
| Mfr | Continental Battery Systems |
| Shelf Life | - |
| Package | Box |