Continental Battery Systems
제품 번호:
BW EVGC8-170A
패키지:
-
배치:
-
데이터 시트:
-
설명:
8 VOLT 170 AH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$263.91
$263.91
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Standard Charge Current | 51A |
| Termination Style | Bolt, M5 |
| Discharge Rate | 8.92A |
| Battery Cell Size | - |
| Voltage - Rated | 8 V |
| Size / Dimension | 10.24" L x 7.09" W x 10.79" H (260.0mm x 180.0mm x 274.0mm) |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Capacity | 170Ah |
| Standard Charge Time | 10Hrs |
| Battery Chemistry | Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) |
| Shipping Info | - |
| Mfr | Continental Battery Systems |
| Shelf Life | - |
| Package | Box |