BZD27B11P-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
BZD27B11P-E3-08
패키지:
DO-219AB (SMF)
설명:
DIODE ZENER 11V 800MW DO219AB
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 8.2 V
Series BZD27B
Package / Case DO-219AB
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Power - Max 800 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms