BZM55B27-TR
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
BZM55B27-TR
패키지:
MicroMELF
설명:
DIODE ZENER 27V 500MW MICROMELF
재고 : 2
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Tolerance -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package MicroMELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 20 V
Series Automotive, AEC-Q101, BZM55
Package / Case 2-SMD, No Lead
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Power - Max 500 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 27 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 220 Ohms