BZT52B43-E3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
BZT52B43-E3-18
패키지:
SOD-123
설명:
DIODE ZENER 43V 410MW SOD123
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 32 V
Series BZT52
Package / Case SOD-123
Power - Max 410 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 97 Ohms