BZX584B5V1 RKG
Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
BZX584B5V1 RKG
패키지:
SOD-523F
설명:
DIODE ZENER 5.1V 150MW SOD523F
사용자 가이드
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523F
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Series -
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Power - Max 150 mW
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms