BZX58550-C5V1-QX
Nexperia USA Inc.
제품 번호:
BZX58550-C5V1-QX
제조업체:
Nexperia USA Inc.
패키지:
SOD-523
설명:
BZX58550-C5V1-Q/SOD523/SC-79
재고 : 2514
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-79, SOD-523
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Power - Max 300 mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms