BZX85C4V7
Taiwan Semiconductor Corporation
제품 번호:
BZX85C4V7
패키지:
DO-204AL (DO-41)
설명:
DO-204AL (DO-41), 1300MW, 5%, SM
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 200°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 10 mA
Power - Max 1.3 W
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 13 Ohms