BZX884B43L-G3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
BZX884B43L-G3-08
패키지:
DFN1006-2A
설명:
ZENER DIODE DFN1006-2A
재고 : 9980
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1006-2A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 30.1 V
Series BZX884L
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 43 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 150 Ohms