/ Ceramic Capacitors / C0201X7R6R3-102KNP
minImg
C0201X7R6R3-102KNP
Venkel
제품 번호:
C0201X7R6R3-102KNP
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 1000PF 6.3V X7R 0201
재고 : 2055000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 1000 pF