/ Ceramic Capacitors / C0402X5R0G332K020BC
minImg
C0402X5R0G332K020BC
TDK Corporation
제품 번호:
C0402X5R0G332K020BC
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 3300PF 4V X5R 01005
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF