/ Ceramic Capacitors / C0402X5R100-474KNP-CT
minImg
C0402X5R100-474KNP-CT
Venkel
제품 번호:
C0402X5R100-474KNP-CT
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 10V X5R 0402
재고 : 9950
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)