/ Ceramic Capacitors / C0402X7R500-271JNE
minImg
C0402X7R500-271JNE
Venkel
제품 번호:
C0402X7R500-271JNE
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 270PF 50V X7R 0402
재고 : 20000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 270 pF