/ Ceramic Capacitors / C0402Y5V100-104ZNE
minImg
C0402Y5V100-104ZNE
Venkel
제품 번호:
C0402Y5V100-104ZNE
제조업체:
Venkel
설명:
CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402
재고 : 28825746
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Venkel
Capacitance 0.1 µF