/ Ceramic Capacitors / C0603X5R0J473K030BC
minImg
C0603X5R0J473K030BC
TDK Corporation
제품 번호:
C0603X5R0J473K030BC
제조업체:
TDK Corporation
설명:
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 0201
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF